Co používáme?

Zde uvedeme produkty, které při chovu našich kočiček používáme. Seznam se může v čase měnit, protože můžeme objevit kvalitnější nebo praktičtější produkt, můžou se změnit chuťové preference našich koček apod. Řadu produktů objednáváme z e-shopu zoohit, se kterým máme jenom ty nejlepší zkušenosti (výběr, ceny, rychlost dodání atd.). Některé produkty je však možné běžně sehnat i v kamenných obchodech s chovatelskými potřebami.

Pokud budete mít zájem o koťátko z naší CHS, budete při návštěvě informováni o všem, na co je koťátko zvyklé a též Vám doporučíme, jak pokračovat nebo jakým způsobem přejít např. na jiné krmivo/kočkolit atd.

Krmivo

Purizon

Naše kočky v současnosti krmíme superprémiovým krmivem Purizon (k dostání pouze v zoohitu a na bitiba). Pro koťátka je dostupné v příchuti kuřecí s rybou, pro dospělé je příchutí mnohem více. 

Krmivo má vysoký obsah masa a jiných potřebných látek a podle našich zkušeností je dlouhodobě chutné (a že jsou kočičky zmlsané :) ).

Ve startovacím balíčku, který dáváme ke každému koťátku, budete mít 400g balení tohoto krmiva.

Schesir

Jako doplňkové vlhké krmivo používáme Schesir a to v mnoha různých příchutích. Velikost konzerviček se pohybuje od 75 g po 140 g a na výběr je opravdu hodně možností, takže lze každé kočce dopřát to, co má nejraději.

Jedná se o "strouhané" masíčko, tedy opravdové kousky masa, podle typu s přídavkem šunky, rýže, zeleniny, ovoce. K dispozici ve vývaru i v želé.

Miamor

Jako další doplňkové krmivo podáváme kočičkám konzervičky Miamor. Podobně jako u Schesiru, i u malých Miamor konzerviček se jedná o strouhané masíčko.

U větších konzerviček (400 g, Feine Beute) se pak jedná o mletou směs masa a vnitřností.

Donedávna jsme podávali kočkám i konzervy zn. Cosma, se kterými jsme zpočátku byli spokojení. Pravděpodobně se však změnila receptura, protože krmivo nyní voní trochu jinak a kočičky po něm mívají průjem :(

Kromě konzerv podáváme doplňkově i syrové kousky masa, nejčastěji kuřecí, krůtí nebo hovězí.

Kočkolit

Kočkolit používáme výhradně bentonitový. Nejvíce využíváme kočkolit zn. Catsil, CanCat nebo Brit Fresh. S těmito kočkolity jsme nejspokojenější, protože velmi dobře hrudkují. CanCat navíc voní po dětském pudru.

Catsil a CanCat jsou trošku prašnější než BritFresh, ale podle našich zkušeností pohlcují zase lépe pach ve srovnání s BritFreshem.