Versace Hammamet Yasmine *SK

alias Veveřička

* 2.6.2017

zbarvení (color): /d22/ červený, mramor   (red, blotched) 

Veri k nám přibyl na jaře roku 2018. Přivezli jsme si ho ze sousedního Slovenska a svoji první velkou cestu absolvoval v naprosté pohodě, vlastně ji celou prospal :)

Veveřička je povahou naprostý pohodář, ale také hračička. Většinu času tráví nejraději ve venkovní voliéře, kde sleduje dění na zahradě.

I když se někdy tváří jako malý kočičí vrahounek, je nesmírně hodný a mazlivý. Nejraději se nechává drbat na hlavě mezi ušima, na zádech mu to tolik příjemné není. Když má zájem, přijde se sám pomazlit, ale není žádná netykavka, takže je rád za pomazlení, i když si zrovna o něj sám neřekl.

Momentálně je jediným chovným kocourkem, což si také náležitě užívá. Jeho první koťátka očekáváme v nejbližší době (jaro 2019) a těšíme se na ně. Z Verouška bude určitě hrdý otec a vzhledem k jeho hravosti věříme, že i on bude ze svých potomků nadšený a až povyrostou, bude s nimi řádit.

Versace je geneticky testován na FeLVFIVHCM a SMA, vše negativní. Výsledky jsou k nahlédnutí zde: Testy chovných koček

Edit: 3.3. se Veveřička stal hrdým otcem vrhu B společně s maminkou Mrněnkou. Společnými silami dali život šesti nádherným koťátkům :)

21.3. se Veveřička stal podruhé otcem, a to vrhu C. Maminkou je Simonka a opět dali život šesti koťátkům :)

Veri má rád všechny kočičky, když se mrouskají :) Ale jeho náklonnost k Ellaině nemá hranic a pokud nejsou zrovna odděleni, tráví většinu času pospolu a vzájemně o sebe pečují. Prostě zrzavá láska :)