Nemoce


Tato rubrika si neklade za cíl podat detailní charakteristiku onemocnění, ale spíše shrnout obecnější informace o onemocněních, se kterými se může člověk při chovu koček setkat, příp. by o nich měl mít alespoň základní povědomí.

Některé informace se můžou lišit od informací uváděných na jiných webech, popř. můžete mít sami jinou zkušenost. Je to tím, že život a s ním spojené věci jsou variabilní, ne vždy je všechno jenom černé, nebo bílé a také tím, že u některých onemocnění dosud věda nemá jistotu, čím je dané onemocnění způsobené, jak probíhá, zda se dá léčit atd.

V případě, že budete mít pocit, že s Vaší kočičkou není něco v pořádku, doporučujeme konzultaci se zkušeným veterinárním lékařem.

Dosud bylo publikováno:

PKD

PK def.

SMA

Stomatitida

FeLV

FIV

FIP

HCM

Entropium

Dysplazie kyčelního kloubu

Pokud je Vaše kočička nemocná, po nemoci nebo prodělala nějaký zákrok, trpí nechutenstvím nebo nemá dostatečný příjem, můžete její organismus podpořit pastou Calo-Pet. Ta obsahuje řadu prospěšných a výživných látek. Pasta je gelovitá (gel se táhne jako roztavený sýr :D ), ale kočičky ji většinou dobře přijímají.